גרניט פורצלן – מדריך #1 לטיפול ושמירה

גרניט היא אחת האבנים הטבעיות היפות ביותר שתוכלו לבחור למשטח השיש שלכם. מעבר למראה האבן, בעלי בתים רבים אוהבים את דרישות התחזוקה הנמוכות שיש לגרניט. אבל בעוד שהאבן זוכה לתחזוקה נמוכה, עדיין תצטרך להתאמץ כדי לשמור על מראה יפה. מדריך זה יספק לך את המידע שתצטרך לדעת כיצד לטפל נכון במשטחי הגרניט שלך . 

איך עושים ניקיון יומיומי? 

ללא קשר לדרישות התחזוקה, כל משטחי האבן הטבעית זקוקים לתשומת לב עקבית אם ברצונך לשמור על פני השטח בצורה הטובה ביותר. השלבים הבאים יעזרו לך להשיג זאת עם משטחי הגרניט שלך.

טיפים לתחזוקת גרניט פורצלן

שלב 1: השתמש בחומר ניקוי המתאים לגרניט 

בעוד שאתה יכול להשתמש בסבון ובמים חמים, ישנם חומרי ניקוי רבים זמינים בשוק המיועדים לשימוש עם גרניט. מרחו את חומר הניקוי ונגבו את הדלפק. הקפד להשתמש רק בחומרי ניקוי או בסבון כלים שהוא ניטרלי pH, ולא בחומרי ניקוי חומציים כגון חומץ או אמוניה. אם אתה משתמש בחומרי ניקוי חומציים, אתה עלול להסיר כל חומר איטום מהמשטח, מה שישאיר את המשטח חשוף לנזקים. 

שלב 2: המשיכו בניקוי 

בעוד שמשטחי גרניט הם בין אפשרויות התחזוקה הנמוכות יותר שיש לך, מומלץ מאוד להקפיד על ניקיון קבוע. ניקוי רגיל יכול להיות פשוט כמו שימוש במעט סבון כלים ומים חמימים, כך שתהליך זה אינו דבר קשה או גוזל זמן. הקפד להשתמש במטלית רכה כדי לנגב את המשטח נקי, לא בספוג מחוספס. 

עצות מועילות: תחזוקה יומיומית 

להלן רשימה והסברים של רמזים מועילים שתצטרך לדעת לטיפול יומיומי במשטח הגרניט שלך. 

אל תשאירו נוזלים על השיש 

גם אם משטח הגרניט שלך אטום, עדיין לא טוב להשאיר נוזלים על פני השטח. נקה כל דליפה שעלולה להתרחש ברגע שהיא קורית כדי למנוע נזקים אפשריים. כדאי לנגב כל נוזל שנשפך, השתמש במטלית  רכה . 

נקוט בזהירות רבה ככל האפשר 

זה תמיד רעיון טוב להיות זהירים ככל האפשר עם כל משטח אבן טבעית. לפיכך, עליך להשתמש בתחתיות בעת הנחת משקאות על השיש, כך שלא תסתכן בשום סיכוי של לחות לחדור למשטח. דוגמה נוספת להתנהגות זהירה תהיה שימוש ברפידות חמות במטבח. למרות שגרניט עמיד בחום, חשיפה עקבית לרמות גבוהות של חום תחליש את השיש לאורך זמן. 

איך אוטמים משטח גרניט? 

משטחי גרניט, כמו כמעט כל משטחי האבן הטבעית, צריכים להיות אטומים כדי למנוע כתמים ונזקי נוזלים. למרות שזה אולי נשמע כמו אי נוחות, תהליך איטום הגרניט הוא פשוט ומהיר, ובדרך כלל תצטרכו לעשות זאת רק פעם בשנה. התדירות שתצטרך לאטום מחדש את השיש תלויה באיזה סוג גרניט תבחר. גרניט בצבע בהיר יותר יהיה צורך לאטום מחדש לעתים קרובות יותר מאשר גרניט שצבעו כהה יותר. 

איך תדעו אם צריך לאטום מחדש את הגרניט שלכם? 

כדי לדעת אם צריך לאטום מחדש את משטח הגרניט שלך, אתה יכול לבצע בדיקה פשוטה. שפכו כמות קטנה של מים על חלק קטן ממשטח הגרניט שלכם. לאחר שתעשה זאת, המתן כ-10 דקות. אם המים עולים על פני השטח, האיטום שלך עדיין יעיל. מצד שני, אם המים שוקעים אל פני השטח, כדאי לאטום מחדש את השיש בהקדם האפשרי. 

שלב 1: מצא את האוטם שלך 

החלק הראשון של תהליך האיטום הוא מציאת הסילר הרצוי. ישנם סילרים רבים זמינים בשוק, כך שיהיה לכם מגוון רחב לבחירה. 

שלב 2: נקה את השיש 

תרצה לוודא שהכל מחוץ למשטח השיש שלך לפני שתתחיל לאטום אותו. כמו כן, תרצה לוודא שהמשטח נקי, מה שאתה יכול לעשות על ידי ביצוע השלבים לניקוי יומיומי למעלה. 

שלב 3: אוורר את האזור 

זה תמיד רעיון טוב לוודא שסביבת העבודה שלך מאווררת היטב. ניתן לעשות זאת על ידי פתיחת חלונות, הפעלת מאווררים ו/או פתיחת דלתות. 

שלב 4: מריחת הסילר 

מרח את הסילר על השיש שלך על ידי ביצוע ההוראות על התווית שמגיעה עם המוצר. בהתאם למוצר שאתה רוכש, תצטרך לשפוך את הסילר על השיש או לרסס אותו אם המוצר מגיע בבקבוק ספריי. מצפים את השיש בסילר וממתינים 5 עד 10 דקות. אם הסילר נספג תוך 5 דקות, פשוט הוסף שכבה נוספת. לאחר 10 דקות, נגב כל עודפי סילר. לאחר מכן, הניחו למשטח לשבת 24 שעות כדי לתת לסילר להשפיע. 

איך מסירים כתמים ממשטח גרניט? 

אם משטח הגרניט שלך אינו אטום כראוי, הוא עלול לגרום לכתמים. כדי לטפל בכתמים אלה, בצע בזהירות את השלבים הבאים. 

כיצד להסיר כתמים על בסיס שמן 

כתמים על בסיס שמן הם חלק מהכתמים הנפוצים ביותר על משטחים. דוגמאות כוללות גריז וחלב. כדי להסיר כתמים אלה, תצטרך להכין משחה מסודה לשתייה ומים. מרחו את הדבק הזה על הכתם, כסו אותו בניילון נצמד והניחו לו לשבת מספר שעות. הקפידו לנעוץ חורים קטנים בניילון הניילון. לאחר שתתנו לו לשבת, תוכלו להסיר את הניילון והמשחה. 

כיצד להסיר כתמים על בסיס מים 

גרניט גם רגיש לכתמים על בסיס מים אם הוא לא אטום כראוי. דוגמאות לכתמים אלו כוללים מיץ, קפה או יין, שהם כתמים תכופים המופיעים על משטחי המטבח. כדי להסיר כתמים אלה, שלבו סודה לשתייה ומי חמצן ובצעו את השלבים לעיל עבור כתמים על בסיס שמן. 

משטחי גרניט כבר מזמן נחשקים הן למראה והן לעמידותם. אתה יכול בקלות לטפל במשטחי הגרניט שלך ולהשאיר אותם במראה נהדר במשך שנים רבות על ידי ביצוע השלבים הדרושים לעיל.

אולי תתעניין גם ב: גרניט פורצלן – היתרונות הרבים של חומר מדהים #1

אולי תתעניין גם ב: גרניט פורצלן לריצוף ולשיש: יתרונות חסרונות ומה משפיע על המחיר

גרניט פורצלן

פגישת ייעוץ חינם באולם התצוגה !

נשמח לעמוד לשירותכם! מלאו את הפרטים או התקשרו בטל. 079-5556100

go
נשארים בקשר
go
מלאו פרטים והשארו מעודכנים