גרפיטי, לא מה שחשבתם: אומן גרפיטי יוצר משטחי אריחים במבנים נטושים

אומן הגרפיטי חוויאר דה ריבה יוצר משטחי אריחים מרהיבים בעיקר במבנים נטושים, כאלו שמעולם לא חשבתם למצוא בהם משטח מרוצף באופן מושלם ומדויק. 

 

 

חוויאר דה ריבה, אומן גרפיטי מברצלונה, מעיד על עצמו באתר האינטרנט שלו כי הוא למעשה חוקר את אומנות הרחוב ומעניק לו את האינטרפרטציות שלו מבחינה אומנותית למקום בו הוא מייצר את הגרפיטי. דה ריבה אומר כי הצמיחה האישית שלו תוך כדי יצירת עבודות חדשות נוצרת כאשר הוא מייצר את רצפות האריחים בעזרת ספריי הצבע והשבלונות אותן הוא מייצר, הוא מבטא את התחושות שלו ואת השילוב האומנותי בין הישן לחדש כאשר הוא מצויד בכישרון רב, ספריי צבע ומספר שבלונות.

 

 

דה ריבה נעזר בספריי צבע ורולר ולמעשה, יוצר אריחים מצוירים משכבות של צבע היוצרים משטח שנראה כמרוצף באריחי קרמיקה יוקרתיים. דה ריבה יוצר משטחי ריצוף נראים כתלת מימד, צורות גיאומטריות ואף כתלוליות מיוחדות על רקע מבנים נטושים ובכך למעשה מייצר קונטרסט מיוחד בין השטח המוזנח, הנטוש והאפרפר לבין המשטח בו בחר דה ריבה לצייר עליו את האריחים.

 

 

דה ריבה אוהב בעיקר לצייר על רצפות של מבנים נטושים משום הקונטרסט ומשום האווירה שנוצרת בין החדש לישן, בין המוזנח למושקע. את נגיעות הצבע שלו הוא מצייר באמצעות רולר וספריי צבע, למרות שלאחר שהוא מסיים לייצר יצירת רחוב קשה להאמין שמדובר בספריי צבע ולא באריחים מודרניים ויוקרתיים שנרכשו באחת מחנויות היוקרה.

 

Processed with VSCO with t1 preset

 

חוויאר דה ריבה יוצר אריחים בולטים, גראפיים ומיוחדים כמעט בכל פינה אליה הוא מגיע. בעזרת צבע וסטנסיל, הוא מצייר שכבה שכבה עד ליצירת אריח מושלם ועוד אחד אחריו , כך עד שלמעשה נוצר משטח שלם ומרוצף באופן מושלם.

Processed with VSCO with t1 preset

עבודות נוספות של חוויאר ניתן לראות באתר האינטרנט של האומן וברשתות החברתיות שלו:

https://www.behance.net/javierderiba
http://www.javierderiba.com
https://www.facebook.com/JRGraphics

 

 

image023

image025

image028

image034

image038

image040

קרדיט לתמונות: חוויאר דה ריבה

ריצוף וחיפוי
שיש וחיפוי חיצוני
פרקטים
ברזים
כלים סניטריים
אביזרים ומוצרים נלווים
לקביעת פגישת ייעוץ חינם
close slider